nákupníkošík

O molech

  • Trichogramma Co je to Trichogramma? Trichogramma (česky drobněnka) je malá vosička, která se přirozeně vyskytuje v přírodě. Tam klade svá vajíčka do vajíček motýlů. Vosička je veliká zhruba 0,3 mm, takže špendlíková hlavička je 10 x větší! V přírodě se však Trichogramma ...více »
  • Moli v potravinách Jak poznat potravinového mola? Potravinový mol (Plodia interpunctella) je motýl z čeledi zavíječovití. Jedná se o běžného škůdce potravin, rozšířeného po celém světě, kterého je velmi obtížné se zbavit. Dospělý motýl má béžovo-hnědé křídla, oddělené ...více »
  • Boj s moly Co musím udělat před tím, než budu aplikovat TrichoMol? Zkontrolovat všechny možné zdroje nákazy – místa, kde skladujete: suché potraviny (mouku, oříšky, strouhanku, čaje, těstoviny…) krmivo pro psy, křečky, ptáky a další zvířata dekorace z přírodních ...více »
  • Moli šatní Jak poznat šatního mola? Šatní mol (Tineolla bisseniella) je drobný motýl v čeledi zavíječovití. Tento škůdce má několik zajímavých vlastností – například jeho larvy jsou schopny trávit keratin, což je v živočišné říši velice vzácné. Další zajímavostí ...více »